Impreuna putem sprijini patinajul de performanta!

Dragi parinti,
Dragi sustinatori ai Scolii de Patinaj,

dupa cum stiti, in aceasta perioada a anului participam la o serie de competitii de patinaj artistic pe role inline, Scoala de Patinaj fiind reprezentata cu succes, de fiecare data, la aceste competitii. Avem copii talentati, dar talentul nu este suficient pentru a avea succes.

Pentru a obtine rezultate la competitiile de patinaj artistic (pe gheata si/sau role), sportivii trebuie sa efectueze cat mai multe ore de antrenament in fiecare zi (in sala pe role sau pe gheata, pregatire fizica, dans, etc).

Din pacate, in lipsa unui spatiu adecvat -o sala de sport/spatiu cu parchet care sa permita inclusiv antrenamentele pe role- si a fondurilor necesare pentru inchirierea permanenta a unui astfel de spatiu care sa aiba drept destinatie pregatirea sportivilor de performanta, ne aflam in situatia in care nu putem derula in conditii optime, aceste antrenamente.

In acest sens, va rugam, in masura in care puteti, sa ne ajutati sa gasim un spatiu adecvat pentru a derula aceste antrenamente.

Speram ca, impreuna cu dumneavoastra, vom putea sprijini copiii care isi doresc sa faca patinaj de performanta.

Va multumim anticipat pentru implicare!
Echipa Scolii de Patinaj

Pentru detalii suplimentare ne puteti contacta la telefoanele:
0723.623.712 – Georgiana Enache, 0740.348.371 – Andreea Ionescu si e-mail: scoala.de.patinaj@gmail.com

Acest articol a fost publicat în NOUTATI. Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s