In atentia tuturor elevilor Scolii de Patinaj

Va informam ca in perioada 31 martie 2012 – 22 aprilie 2012, toate cursurile Scolii de Patinaj vor fi anulate.

Motivul sistarii cursurilor este dat de accidentarea recenta soldata cu fractura de humerus drept a instructorului Virgil Pascu (profesorul grupelor de intermediari) la care se adauga si refacerea foarte grea dupa entorsa severa de glezna dreapta a antrenoarei Andreea Ionescu (profesoara grupelor de avansati si performanta). Aceste doua evenimente medicale grave duc la incapacitatea lor temporara de a intra pe gheata si de a preda.

Avand in vedere atat faptul ca dorim sa pastram lectiile si structura Scolii intr-o forma organizationala si calitativa cat mai buna, asa cum v-am obisnuit pe parcursul timpului, cat si apropierea vacantei de primavara pentru elevi (7 – 22 aprilie 2012) am luat decizia de a suspenda cursurile Scolii pana la data de 22 aprilie 2012.

Mai multe informatii cu privire la data la care se vor relua cursurile, puteti afla pe e-mail la scoala.de.patinaj@gmail.com, pe blogul Scolii de Patinaj , pe pagina de Facebook a Scolii sau la telefonul 0724.064.766 (Patinoarul Cotroceni On Ice).

Va multumim pentru intelegere si speram ca veti reveni la antrenamentele pe gheata, chiar daca soarele si vremea frumoasa incep sa-si faca simtita prezenta.

P.S. Intrucat nu toti participantii la cursurile de patinaj au completat campurile de contact (e-mail sau telefon) din formularul de inscriere si din declaratie nu ii putem anunta despre sistarea temporara a cursurilor. Va rugam sa ne ajutati anuntandu-i pe cei despre care aveti cunostiinta ca participa la Scoala de Patinaj despre aceasta modificare. Multumim!

Acest articol a fost publicat în NOUTATI și etichetat , , , , , , . Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s