Modificari in programul cursurilor organizate de Scoala de Patinaj EduSport

Dragi parinti si copii,

Dorim sa va informam ca in acest week-end, la Brasov, va avea loc Campionatul National de Patinaj Artistic. La aceasta competitie, Asociatia Clubul Sportiv EduSport va fi reprezentata de un numar de 13 sportivi de performanta.

Avand in vedere faptul ca, sportivii vor fi insotiti de catre antrenorii lor, suntem nevoiti sa efectuam cateva modificari in desfasurarea cursurilor de patinaj, dupa cum urmeaza:

  1. Cursul din data de 20 martie 2016, se va amana pentru data de 23 aprilie 2016,
  2. Serbarea de la sfarsitul modulului (din data de 23 aprilie) a fost reprogramata pentru data de 24 aprilie 2016, intre orele 9:30-12:00,
  3. Conform Regulamentului Scolii de Patinaj, pentru o cat mai buna gestionare a numarului de copii din grupe, abonamentele pentru urmatorul modul (7-29 mai 2016) trebuiesc achizitionate in cel de-al treilea week-end al modulului actual, dar pentru ca in desfasurarea cursurilor au aparut modificarile de mai sus, zilele in care se vor achizitiona abonamentele vor fi: 26- 27 martie si 9-10 aprilie, intre orele 10:00-12:00).

Totodata, va reamintim ca, in zilele de 2,3 aprilie 2016, nu se fac cursuri, deoarece sportivii de performanta ai ACS EduSport, insotiti de antrenori, vor participa la o competitie internationala de patinaj artistic, in Ungaria.

Ne cerem scuze pentru modificarile survenite in derularea cursurilor si va multumim pentru intelegere!

P.S. Daca doriti sa sprijiniti pregatirea patinatorilor de performanta, o puteti face in mod gratuit, completand formularul 230 (click aici pentru formular-se completeaza doar punctul I. si se semneaza), directionand astfel  2% din impozitul pe venit (platit de dvs in 2015) pentru a sustine clubul EduSport si patinajul artistic de performanta.Formularul il gasiti atasat acestui e-mail sau la reprezentantii Scolii de Patinaj – la festivitate si cursuri. In cazul in care nu puteti depune personal formularele la administratia financiara, le putem strange noi si le depunem la administratiile de care apartineti. Cu ajutorul dvs., copiii de azi pot deveni campionii de maine!

Va asteptam pe gheata!

Echipa Scolii de Patinaj

Pentru informatii suplimentare ne puteţi contacta la:
Telefon:  0723.623.712;
E-mail: scoala.de.patinaj@gmail.com
www.facebook.com/ScoaladePatinaj

 

Acest articol a fost publicat în NOUTATI. Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s